kagithane

otezer by otezer @
Bölgede gerçekleşecek yeni bir ofis projesi... Bauhaus da Kağıthane'ye geliyor...
Kaynak : http://www.erogluyapi.com.tr/web/5-9-1-1/eroglu_-_tr/ticari_projeler/ticari_projeler/ticari_projeler

otezer by otezer @
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2010/08/31/sur_yapi_gozunu_yuksege_dikti_3_kulenin_startini_verdi 
adresinden alışveriş merkezi hakkında bilgi :

-----
Sırada Kâğıthane Outlet projesi var

Sur yapı, Kâğıthane'de eski Cendere Caddesi üzerindeki Hasel Fabrikası arazisi üzerine inşa edeceği Outlet AVM projesinin de tüm hazırlıklarını tamamladı. Altan Elmas, Kağıthane Outlet AVM projesinin tahmini olarak 225 milyon dolarlık bir yatırım olacağını kaydederek "Burada 78 bin 500 metrekare kapalı alanda bir Outlet AVM yapacağız. Burası alışveriş merkezi için çok uygun bir yer. Bu bölgede başka bir alışveriş merkezi yok. Bu bölgedeki eski sanayi alanları da konut ve ticari yapılara dönüşüyor. Projeyi 2012 yılında tamamlayacağız" dedi. Sur Yapı buradaki alışveriş merkezinde ana mağaza kiracısı olarak Carrefour ile anlaştı. Toplam 26 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak Kâğıthane Outlet projesi 4 bodrum katı, zemin kat ve 4 normal kattan oluşuyor.  Mağazalar, hipermarket, food court alanı, bowling salonu ve 10 sinema salonu bulunacağı outlet alışveriş merkezinde 700 araçlık da otopark yer alıyor.
-----

otezer by otezer @
Kağıthane'de SurYapı'nın yapacağı alışveriş merkezine ait sızan görüntüler aşağıdadır. http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=69381813&postcount=3986 adresinden alınmıştır.Ana kiracının Carrefour olacağı gazete haberlerinde vardı. Boyner ve Media Markt diğer büyükler sanırım. Burasının outlet tarzı bir AVM olacağı yazılmıştı. Yeni Sahra'daki Optimum'da Boyner outlet ve Media Markt var, perakendeci olarak da Migros. Burada Migros yerine Carrefour geçecek gibi.
otezer by otezer @
Sabah gazetesinin haberi… “Ayrıca Cendere Vadisi'ndeki çalışmalarımız da meclisten geçti. Orada da sanayinin bulunduğu bir noktada bir dönüşüm çalışması olacak” şeklinde bir cümle geçiyor.
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/01/17/fikirtepe_yenileniyor

Sanırım o meclis kararı aşağıdaki adresteki karar…
http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/MeclisKarari.aspx?KararID=19530
Kararda onlarca parselin dönüşüme katılacağı belirtiliyor. Karar tarihi 17.9.2010.

Bu meclis kararındaki parsellerin nereler olduğunu bulmak için, Kağıthane Belediyesi ana sayfasındaki “İmar Durumu” bağlantısını kullanabiliriz. Belediyenin sayfası http://www.kagithane.bel.tr .

Meclis kararından bağımsız olarak, örneğin NEF projesinin yapılacağı bölgenin görünüşünü aşağıya kopyaladım :Sorgulama yaparken, Parsel kısmına 258 girmeniz yeterli. Sanırım bu parsel, NEF’in adresi olacak. Tam emin değilim, belki komşu parsellerden biri de olabilir. Açık maviyle işaretli bölge, sorgulama sonucu renkleniyor. Komşu parsellerden biri olan 11471 civarına Carrefour geliyor. (Edinilen bilgiler ilerleyen sayfalarda.)

Belediye meclis kararındaki parselleri aratınca, hep Cendere Yolu etrafındaki boş araziler çıkıyor. Sanırım resmi olarak bu dönüşüm projesine başlanmış denebilir.

Haritadan bu bölgenin görünüşünü aşağıda bulabilirsiniz.Daha uzaktan bir İBB haritası ekleyelim :Bu haritada sol alt tarafta görülen Silahtarağa-Kağıthane Yolu'nun devamı Cendere Cad. ismine sahip.

Yukarıdaki haritada Ayancık Kereste etrafından geçen Ayazma Yolu ile Cendere Caddesi'nin kesişiminden Tekfen Ofispark projesinin görünümü :Yine Tekfen-Ofispark... Arka taraftan görünüş :


(Not: 3 katı gazbeton (ytong) ile örülen, B3 blok...)


Projeye ait diğer fotolar (çoğunlukla şantiye çevresinden çekim) :

Euro Flora (şantiye girişi) tarafı değil, diğer taraf ; Bağlar Cad. tarafından fotolar:


Eti Yatırım'ın 21 Aralık 2010 tarihli bülteninde çıkan konuyla ilgili haber (YKGYO Yapı Kredi G.Y.O. alımı hakkında) :Ara ara yeni fotolar çekerek buradan yayınlayacağım.


NEF projesinin yapılacağı arazi ile ilgili çeşitli fotolar aşağıdadır. İlki hariç diğerlerini ben çektim. Bilgi vereceğini umarım.

Başak Konutları sırtlarından "imar durumu sorgulama" resmindeki çeyrek dairemsi arazinin görüntüsü:


İBB haritasındaki Yılmaz Kimya şu anda yıkılıyor. 2 haftadır aktif çalışma var. Aşağıdaki fotoda, bir önceki fotunun çekildiği tepe de karşıda görünüyor. Krem-bordo renkli bu yeni yüksek binalar, hemen Euro Flora'nın üst kısmında...
Yılmaz Kimya arazisindaki çalışmalar:Aşağıdaki harita parçası üzerinde konum belirtirsem sanırım daha kolay anlaşılacaktır. Üstteki fotolar 1'den çekildi.


2'den çekilen fotolar :
(Caminin yanındaki binalar Kağıthane Anadolu Lisesi. Çatısı görünen atölye ise bu ay sonunda boşaltılıyormuş.)


3'ten çekilen bu fotoğraf, Carrefour yapılacak arazideki yıkım ve hazırlıkları gösteriyor. Bu bölgeye Suryapı inşaat yapacak. Fotodaki işci de tam o araziye yapılacağını teyit etti. Haberi : http://www.emlakkulisi.com/30935_sur_yapi_dan_kagithane_outlet_avm )


4'ten çekilen aşağıdaki fotolarda arazinin genel görünüşünü bulabilirsiniz. Bu bölgede bir çok belediye birimi var, temizlik işleri garajı vs. gibi. Ayrıca halen faaliyette olan bir kaç özel firma atölyesi mevcut. Ancak arazinin geneli boş duruyor.


Bu bölgeye ait son fotoğraflar, 5'ten çekildi. NEF arazisi olabilir sanırım.Son olarak, Kağıthane Bld. sayfalarında rastladığım iki resmi görmenizi isterim.Üstteki resim http://www.kagithane.bel.tr/guncel/haber_detail.aspx?SectionID=UT9JwjW6Hri1uWoSJOIW5w%3d%3d&ContentID=mXYwy9TLXcWiRBnB3gqI3A%3d%3d  adresinden alınmıştır. Sol baştaki belediye başkanı Fazlı Kılıç. Soldan 3. ve beyaz gömlek+siyah ceketli Emre Arolat. Belediyede bir toplantı olmalı. İlginç olan, makette gösterilen yapılaşma. Sözkonusu arazi, yukarıda fotoları verilen bölge. Makete göre, alttaki haritada görebileceğiniz Kağıthane Anadolu Lisesi'nin köşesinden Cendere Caddesi'ne dik bir yol geçirilerek, bu arazi ikiye bölünüyor.


Bu bölünme, "imar durumu sorgulama" haritasında da aynen mevcut. Sanırım çok yakında yapılacak ve Carrefour'un bir girişi de bu yeni yoldan olacaktır.

Maket fotosunun olduğu sayfadan bir resimle kapatalım...Buradaki bloklar, makette de bize yakın görünen bloklar... Böyle bir yapılaşma, çevreye fazlasıyla değer katacaktır. Yapılan tüm çalışmalar, büyük bir değişimin olacağını haber veriyor.

------New Post
feeds Feeds
otezer onijilu bsjxnshjsh dickeyavyona
spehrmalkah BrookelWellsj holywelljulianie LorriesKehoej
LorinSandersx knobleteesa smyekelela nbzu2ik