kagithane

otezer by otezer @
25 ocak 2011 salı günü eklediğim ( http://kagithane.986515.n3.nabble.com/25-ocak-2011-sal-td2323758.html ) bilgilerin kesin yeri belli oldu.

Bauhaus'un yapılacağı yeri bir önceki mesajdaki harita görüntüsüne ekledim.

Bu şirket, daha önce Bursa'daki Bauhaus'u yapmış. Ancak henüz yapılmamış bir yapıda Bauhaus'un yer alması nasıl kesinleşmiş, doğrusu merak ettim. Suryapı-Carrefour tarzı ikili bir anlaşma var sanırım... Firmanın ticari projeleri, şirketin sayfalarında bahsedilmiş.  http://www.erogluyapi.com.tr/web/5-9-1-1/eroglu_-_tr/ticari_projeler/ticari_projeler/ticari_projeler  Aynı zamanda konut projeleri de var.

Sözkonusu araziye bir kaç gün önce Eroğlu tabelası asılmış ve şantiye içi faaliyet çok artmış durumda. Şu anda zeminle ilgili çalışmalar yapılıyor.

Suryapı'nın ana kiracısının Carrefour olacağı açıklanmıştı. 100 metre yanına Bauhaus da gelirse, ana merkezlere ve yollara yakınlığının da yardımıyla yeni bir Kozyatağı olabilir diye düşünüyorum.

http://kagithane.986515.n3.nabble.com/19-ocak-2011-carsamba-td2284486.html
sayfasında, en alttan 3. resimdeki maket görüntüsü zamanla gerçekleşecek gibi. Bloklardan ikisi NEF tarafından, bir tanesi Eroğlu tarafından yapılacak. Sanıyorum Suryapı da sadece alışveriş merkeziyle kalmayacaktır.


otezer by otezer @
Kağıthane'den geçecek metro hattının genel planı  
Kağıthane istasyonunun konumu :
Beyaz çizimin hemen altında kalan bina, tiyatro binası.  

Eğer gerçekleşirse, bu metro istasyonu Merter'deki gibi bir viyadük üstüne yapılacak. İstasyondan çıkan metro vagonları, tünele girerek Nurtepe istasyonuna doğru gidecekler.

Birisi belediyeye bu hat hakkında soru sormuş, gelen cevabı forumlarda paylaşmış. Ben de buraya kopyalıyorum:

"T.C.İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
BEYAZMASA

Sayın CEM DANACI; İlgi : 26/01/2011 16:06:28 Tarih ve 906044 Nolu Başvurunuz

Başvurunuzda yer alan tramvay hattının uzatılması ile ilgili talebiniz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğüne iletilmiş olup, tarafımıza gönderilen cevabi yazı aşağıdaki gibidir;

''Müdürlüğümüzce uygulama projeleri bitirilmiş ve inşaat ihalesi aşamasında olan “Kabataş- Mahmutbey Metrosu” Kabataş’tan başlayarak sırasıyla Beşiktaş, Mecidiyeköy, Kağıthane, Alibeyköy- Yeşilpınar, Kazımkarabekir, Tekstilkent, 100.yıl gibi merkezlerden geçerek Mahmutbey’e ulaşacaktır. Söz konusu raylı sistem hattı, Belediyemizin 2011 Yatırım Programda da bulunmakta olup, 2011 yılı içerisinde inşaat ihalesinin yapılması planlanmaktadır.''Şimdilik bilgiler bu şekilde...


Projelerin birbirlerine olan uzaklıkları için aşağıdaki haritayı ve sağ üst köşesindeki uzaklık skalasını kullanabilirsiniz. 500 feet ve 200 metre olarak verilmiş.

 New Post
feeds Feeds
otezer onijilu bsjxnshjsh dickeyavyona
spehrmalkah BrookelWellsj holywelljulianie LorriesKehoej
LorinSandersx knobleteesa smyekelela nbzu2ik